czech deutsch  english
návrat na úvodní stránku...

Archiv stavebně historických průzkumů

Archiv stavebně historických průzkumů systematicky buduje naše stavební historička Kateřina Samojská a to především se zaměřením stavební historii objektů Nového Města pražského. Postupně jsou xeroxovány a v papírové i digitální podobě archivovány pasporty stavebně historických průzkumů jednotlivých objektů na Novém Městě pražském. Papírové kopie jsou ukládány do naší knihovny, digitalizovaná podoba je ukládána na PC a na archivní disky. Případné zápůjčky či výměnu digitalizovaných či kopírovaných pramenů je možno domluvit s naší kanceláří na praha@archaia.cz.

Seznam stavebně historických průzkumů v našem archivu:

Stavebně historický průzkum objektu čp. 547 a  824-I, Železná ulice, Archaia 2001 (Kateřina Hanzlíková)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 1358-II v ulici V Tůních na Novém Městě, Lugh s.r.o 1998 (Kateřina Hanzlíková)

 

Nálezová zpráva o provedení dílčího stavebně historického průzkumu ve východním dvorním křídle domu čp. 553-I U Sixtů v Celené ulici, Archaia 2000 (Kateřina Hanzlíková)

 

Nálezová zpráva o provedení průzkumu stropů v 1. a 2. patře objektu čp. 574-I v Železné ulici, Archaia o.s 2001 (Kateřina Hanzlíková)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 56-III, Juditina věž Karlova mostu tzv. Celní dům, SÚRMPO Praha 1964 (Jan Muk)

 

Dodatek ke stavebně historickému průzkumu prostor renesanční síně v přízemí, Praha III – Malá Strana, čp. 56-III (František Kašička, Kateřina Finková)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 1117-II v Truhlářské ulici na Novém Městě, SÚRMPO Praha 1987 (Jan Muk, Luboš Lancinger)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 1098-II v Truhlářské ulici na Novém Městě, SÚRPMO Praha 1959 (Jan Muk)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 1033-II v Hybernské ulici (Lidový dům), SÚRPMO Praha 1977 (Dobroslav Líbal, Luboš Lancinger)

 

Souhrnné vyhodnocení stavebního stavu objektů. Blok mezi ulicemi Panskou, Na Příkopě, Nekázanou a Jindřišskou, SÚRPMO Praha 1973 (Dobroslav Líbal, Luboš Lancinger)

 

Stavebně historický průzkum objektu čp. 1308-II v Jindřišské ulici, SÚRPMO Praha 1973 (Dobroslav Líbal, Luboš Lancinger).

 

Stavebně historický průzkum, kostel sv. Petra a zvonice na Novém Městě, SÚRPMO Praha 1986 (Jan Muk, Milada Vilímková)

 

Stavebně historický a urbanistický průzkum obcí velké Prahy – „Líbalovské kartogramy“:

 

Braník, Bubny, Podkovičky, Holešovice, Hrdlořezy, Chabry, Košíře, Malešice, Michle, Modřany, Nusle, Vokovice, Vršovice

ilustrační fotografie